ZMĚNA na svém FB

 Výběr z obsahu facebookové stránky volební strany Změna pro Lázně Bohdaneč

Jsou uvedeny poze pasáže, které nejsou přímou citací volebního programu uskupení a které nejsou pouhým facebookovým „výkřikem“.

——–

V případě volebního úspěchu zažádáme na ministerstvu zdravotnictví o „znovuobnovení“ statutu lázeňského místa pro naše město, a to v plném rozsahu. Umožní nám to tak ve velmi krátké době např. omezit nadměrnou dopravu v našem městě.

PS: v současné době má Bohdaneč tento statut podle staré vyhlášky a v minimální míře, technicky to pro nás znamená, jako bychom ho vlastně neměli. Za poslední roky o tuto úpravu naše město vůbec nepožádalo…

———-

Jiří Skalický:     Zamyšlení: V neděli podle městské vyhlášky nesmím dělat hlučné činnosti, např. posekat trávník, protože jsme lázeňské město a má tu být klid, tak jen hrabu listí a poslouchám, jak mi za domem duní auťáky a náklaďáky a říkám si, kam se poděl zdravý selský rozum? Pak si vzpomenu na argumenty současné radnice, že když se bude těžit štěrkopísek, tak přibude „jen“ 40 dalších náklaďáků za den. Prostě absurdní a k smíchu, tak buď jsme lázeňské místo pro klid a odpočinek, nebo tranzitní průmyslová zóna???

Vladimír Šebek:     Jednoduche reseni velkeho problemu, ktery soucasna vladnouci garnitura vcetne neschopne opozice neumi vubec resit. Situace se vyresi pokud budete volit ZMENU a ONI skonci v Rajske struze
————

Proč ZMĚNA a Volební program?

Píšu o tom již na jiném místě, ale situace v posledních několika volebních období je ve městě taková, že na radnice se střídají stále stejní lidé. A je to dobře? Raději hned za sebe odpovím, není! Protože se dostali do takového stavu, že koalice je účelně sestavená, pouze s jedním cílem vytvořit, respekt. udržet si vlastní teplá místečka, dobře placená na úřadu. Nám o to nemůže jít, neboť nikdo z nás není existenčně závislý na výsledku voleb, chceme pouze změnou ve všech oblastech samosprávy přinést obyvatelům města pocit, že skutečně jejich hlas nebyl zahozený a oni se budou podílet na všech důležitých rozhodnutích mající vliv na pohodový život ve městě. K tomu budeme v maximální míře využívat prvků přímé demokracie. Proto nás budou vždy zajímat Vaše názory a zejména kritika.

Náš volební program jsme sestavili tak, aby byl splnitelný a za tím si stojíme. Neslibujeme akce např.: „Splavníme Rajskou struhu až po její ústí do Labe“. Vypadá to jako hloupost, ale pokud ve volebním programu jiné volební strany je uvedeno: „Prosadit a realizovat silniční obchvat…“, tak to vyjde nastejno, protože o obchvatu a jeho realizaci nebude nikdy rozhodovat zastupitelstvo města, ale státní orgány. My víme, jak vytěsnit kamiony z města a také jsme o tom jednali s dotčenými orgány a řešení je možné. Pouze nikoho ze současné městské vládnoucí garnitury to nezajímalo a nezajímá! S nákladní dopravou souvisí těžba písku a já dobře znám současné názory většiny obyvatel města. Proto nesouhlasím s touto těžbou a udělám vždy to, co bude přáním našich obyvatel, kteří se tak stanou našimi hlavními koaličními partnery! V tom to duchu bych mohl pokračovat dlouho, ale posuďte sami náš volební program a ostatních, sami se rozhodněte, zda je větší problém, např. cca. 10 hracích automatů ve městě, nebo, aby zastupitelé našli cestu zpět ke svým spoluobčanům a byli jim nápomocni ve všech životních situacích.

Současní zastupitelé opakovaně kandidující z cesty vstřícnosti ke svým spoluobčanům sešli. Řešením je ZMĚNA, nadělejme z jejich volebních programů papírové lidičky a pošleme je společně po Rajské struze směrem k Labi.
—————–

Pavel Herman:      Dobrý den, mohl byste prosím ozřejmit jak je to s Vaším členstvím v SPO, jejich web uvádí, že jste předsedou místní organizace. Děkuji.

ZMĚNA pro Lázně Bohdaneč:      Zdravím,nikdo z nás v SPO již od minulého roku není.S pozdravem Zdeněk Černík

Vladimír Šebek:     Jak je to SPO jsem jiz vysvetlil vasim pratelum ze Spolku STOP, tak jeste pro Vas uvadim, ze SPO je prekonana zalezitost, viz predchozi prispevek. Jinak v prispevku do Zpravodaje na str.12 od P.Hermana je v polednim tematu uvedeno ze zastupitele měli jine starosti,napr. pisak a proto neresili tranzit dopravu a ze MeU pripravuje navrh dopravniho znaceni. S vedomim, ze pisak je problem nekolika poslednich mesicu a doprava nekolika poslednich volebnich obdobi a s vedomim, ze MeU nic viditelneho za posledni roky v tomto nic nepodnikl, se vas ptam, jaky je vas nazor na argumenty uvedene v tomto poslednim tematu predmetneho clanku a jaky je vas nazor na navrh reseni dopravy nastineny v nasem volebnim programu, kteremu se autor clanku vyhnul.

Pavel Herman:      Dobrý den, děkuji za vysvětlení ohledně SPO, chtělo by to opravu na webu SPO. Ohledně článku ve Zpravodaji a problematiky dopravy: Nejde o „náhodnou shodu jmen“, psal jsem to já . Váš volební program navrhuje překvalifikování silnice I/36 na silnici druhé třídy. To je samozřejmě téměř ideální řešení. Jako autor článku jsem to nezmínil proto, že jsem tam mluvil o probíhající aktivitě, ne o možných variantách. Se systémem jednosměrek souhlasím taky, on se bez něj asi rozumný systém parkování bude hledat jen těžko.

Vladimír Šebek:      K webu SPO mohu pouze uvest, ze bohuzel nejsem jeho administratorem a nic s tim neudelam, jiste jste si vsiml, ze pardubicka organizace SPO nekomunikuje, nove prispevky nezverejnuje a zmeny neprovadi, ale my jsme jiz dal. Co se tyka vaseho prispevku ve zpravodaji, tak podle meho subjektivniho nazoru je hodne bezobsazny, nebo se to pise na volebnich listkach a dovolim si rict, ze vas zaver je opatrne tendencni. Pri osobnim jednani se zastupci Spolku STOP jsme rekli, ze piskovna nebude nasim nosnym programem, ale s cinnosti Spolku souhlasime a ma nasi nynejsi i budouci podporu. Muj pouze osobni nazor na piskovnu je takovy, ze pokud budu mit moznost vec primo ovlivnit, tak tezit se nebude, ale je to pouze jeden nazor z mnoha moznych a k tomu bude slouzit anketa. Také jsme se nerozepisovali, ze probehla jednani s predstaviteli dotcenych organu statni spravy v oblasti dopravy a naslo se z jejich strany porozumeni a vstricnost. Jediny, kdo nechtel jednat byl MeU, proto me prekvapily vase zavery o cinnosti MeU ve zpravodaji, ale mozna tonouci se stebla chyta. Mohu s cistym svedomim rict, ze zname problemy obyvatel mesta a umime je vyresit.

—————-

*Představujeme našeho lídra Vladimíra Šebka*

Moto: V životě jsem se naučil, že člověk má dělat pouze to, za co by se v budoucnu nemusel stydět.

Jak se mi to dařilo doposud naplňovat ? Jeden by řekl, že to musí posoudit druzí, to je hloupost, každý si musí umět dát zpětnou vazbu, zejména, když jde o něho samotného. Takže já se domnívám, že se něco sem, tam najde, ale jinak v celku dobrý.

Profesně jsem začal bouchat u ponku jako zámečník v bohdanečských strojírnách (současný STROJON). Potom strojní průmyslovka a na vojnu, pak postavit dům a děti. Vychovali jsme s manželkou (příští rok 40 let společného života) tři holky. Jedna je zdravotní záchranářkou druhá lékařkou a třetí inženýrkou oboru ŽP.

Já jsem ještě stihl dvě vysoké školy, v Brně právnickou fakultu (1996) a v Praze veřejnou správu s ekonomií (2008). To už mě stačí a o dalším studování nechci ani slyšet. Teď pracuji u jedné instituce, která hlídá mimo jiné kvalitu potravin. Není to marná práce, vždyť, kdo by chtěl namleté cihly místo sušené sladké papriky, pančované víno syntetickým glycerolem, burčák s 80% přidané vody a nebo zaručený isotonický nápoj obsahující pouze modrou barvu a vodu? Speciální nález byl v „přírodním“ doplňku stravy pro muže a obsahem syntetického sildenafilu 7,5x vyšším než v nejsilnějším balení Viagry, prodejce sice dostával stovky děkovných dopisů, ale v tomto případu prostě smůla.

A jaký zbývá relax? Tak někdy jdu na rybu (max. ryba sumec 152 cm a kapr 92 cm), ještě raději zajdu na houbu, ty raději sbírám než hledám  a doma na mě čekají tři pejsci (2x Dalmatinka a jeden čistokrevný oříšek) a to nejlepší nakonec je pět kočiček domácích (jsou to kočky zvědavé a vítací). Každodenní relax je také dávka pánů Rammsteinů, jsou parádní!

A proč jdu s ostatními do voleb? Protože ZMĚNA je opravdu nutná ! Pomozte nám nahrnout do Rajské strouhy současnou nabubřelou a občanům odcizenou vládnoucí garnituru, včetně neschopné opozice a poslat je po proudu pryč z města. Ale o tom až příště.

—————

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *