Změny dopravního značení

Problematické dopravní značení, které zatěžuje Lázně Bohdaneč a mělo by být změněno

 

1. Objízdná trasa pro nákladní dopravu vedená z kruhového objezdu u Plačic do Pardubic přes Lázně Bohdaneč

Nákladní doprava od Hradce Králové je na kruhovém objezdu za obcí Plačice vedena do Pardubic objízdnou trasou po silnici II/333 na Lázně Bohdaneč místo aby byla na další křižovatce navedena provizorním dálničním přivaděčem na dálnici D11 (kilometr 86,5) dále na dalším sjezdu čtyřproudou spojkou R35 na mimoúrovňový kruhový objezd u Opatovic nad Labem a odtud po čtyřproudé silnici I/37 na Pardubice. Stávající dopravní značení objížďky stahuje dopravu přímo do Lázní Bohdaneč a objízdná trasa ani není řádně značena v celé délce. Vedení trasy navrhovaným způsobem brání pouze zákaz vjezdu nákladních vozidel na nájezdu dálnici D11, který je zde z ne zcela zřejmých důvodů, pravděpodobně proto, že se jedná o provizorní nájezd na dálnici.

Definitivním řešením bude dostavba dálnice D11 až do Hradce Králové. Ta ale má být uvedena do provozu nejdříve provizorně v srpnu 2017 a definitivně až v srpnu 2018.

2. Dopravní značení na křižovatce výpadovky na Hradec Králové se silnicí i/36 na Lázně Bohdaneč u supermarketu Globus

Na silnici i/36 ve směru od Pardubic (od Intersparu) chybí na všech směrových tabulích uvedení cíle Praha směrem na kruhový objezd u Opatovic nad Labem. Řidiči tak pokračují rovně přes nadjezd do Lázní Bohdaneč a dále přes všechny další obce na trase silnice I/36 místo aby byli směrováni po čtyřproudé silnici I/37 na dálnici D11. Tato „vada“ by mohla být odstraněna téměř okamžitě.

Na silnici i/37 ve směru z Pardubic do Hradce Králové je značen směr na Chlumec nad Cidlinou směrem na Lázně Bohdaneč. Přitom Chlumec leží až za trasou dálnice D11, měl by být tedy logicky značen společně se směrem Praha rovně na Kruhový objezd u Opatovic a odtud na dálnici D11. Současné značení souvisí s trasováním silnice I/36 s cílovou destinací Chlumec a trasou přes Lázně Bohdaneč. V tomto případě by pomohl převod silnice I/36 v úseku Pardubice – Chlumec na silnici druhé třídy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *